Stavební společnost PSP s.r.o. byla založena v Pelhřimově, navazuje na bývalé Pozemní stavby České Budějovice, ze kterých se oddělily Pozemní stavby Pelhřimov. PSP s.r.o. byla založena jako společnost s ručením omezeným zapsáním do Obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 1545, ke dni 16. června 1992.

Náplní společnosti PSP s.r.o. je kompletní dodávka staveb, a to bytových, občanských i technické vybavenosti, obchodních, kulturních, školských, zdravotních, i výstavba průmyslových závodů. Specifické odborné práce, které nejsou předmětem společnosti, zajišťujeme ve spolupráci se svými stálými dodavateli. Kromě kompletní dodávky staveb se společnost PSP s.r.o. zabývá výrobou betonových směsí, zaměřuje se na výstavbu betonových konstrukcí (jímky, čističky odpadních vod, opěrné zdi, atd. ) a je majitelem systémového bednění PASCHAL.

Předností stavební společnosti je rychlost, maximální soustředění kapacit, využívání nových technologií a zavádění nejnovějších materiálů z tuzemska i z dovozu.